Neapmierina mazi mērķi

Pirmā semestra pabeigts ar vidējām sekmēm, bet lieliem mērķiem.

Pirmais semestris Iespējamās misijas (www.iespejamamisija.lv) skolotājam Rīgas 28.vidusskolā ir noslēdzies un ir sācies jau otrais semestris. Atskatoties uz pirmo semestri, ir vairākas sajūtas par to, kā tas tika aizvadīts – optimisms, apjukums, bezcerība, apņēmība un pirmie panākumi.

Pirmais mēnesis pagāja optimisma un apjukuma sajūtām mijoties. Optimisms bija par to, ka sniegšu skolēniem visas nepieciešamās zināšanas viņiem patīkamā veidā, skolēni mācīsies un sasniegs lieliskus mācību rezultātus. Apjukums – par to, kā ir iekārtota skola, kur prasīt palīdzību, ja klasē nepieciešams pagarinātājs, kā nokopēt pārbaudes darbus, kā nomierināt klasi pēc sporta stundas un pievērst matemātikai.

Pirmā semestra vidū bezcerība mijās ar apņēmību. Pirmajos mēnešos tika izmēģinātas lielākā daļa no metodēm, kuras biju apguvis vasaras laikā, lai organizētu darbu klasē un skolēni sasniegtu mācību mērķus. Rezultāts nebija cerētais – joprojām zemi rezultāti, nav pašatdeves, vērojama izvairīšanās no atbildības par saviem rezultātiem. Tomēr biju apņēmības pilns strādāt strukturēti, izmantot skolas atbalstu un sasniegt izvirzītos mērķus. Paralēli darbam skolā mācoties jaunas metodes Iespējamās misijas mācībās, mēģināju dažādot matemātikas mācīšanos, piemēram, zīmējot gleznas par trijstūru vienādības pazīmēm. Lai gan skolēni neapzinājās, ka viņi zīmējot gleznas mācās matemātiku, skolēniem patīk un tas padara interesantāku matemātikas.

Pirmā semestra beigās un otrā semestra sākumā ir profesionālais optimisms, jo ir vērojami pirmie panākumi. Ir skolēni, kas nāku uz konsultācijām mācīties mācību vielu, jo apzinās, ka nav apguvuši to pilnībā un tikai viņu pašu darbs ļaus to apgūt. Ir skolēni nākuši klāt un prasījuši kā var novērst, piemēram, neuzmanības kļūdas.

Pirmajā semestrī tika organizētas tikšanās ar Edgaru Pētersonu (DDB Latvia), Jāni Skrastiņu (Swedbank Corporate Finance), Elīnu Lebedoku (Ze Guru) un otrajā semestrī tikšanās ar Latvijas Bankas vadītāju Ilmāru Rimšēviču. Tas ļauj skolēniem ieraudzīt citu pieredzi un to kas notiek ārpus skolas.

Otrajā semestrī uzmanība tiks pastiprināti pievērsta mērķu uzstādīšanai. Mani neapmierina, ka daudzi skolēni joprojām nenovērtē savas iespējas. Ir jāstāda lieli mērķi, lai gūtu lielus panākumus!

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s