„Kamēr es ceru, es dzīvoju!”

Skolas koridorā čuksti un atskatīšanās, klusāk nekā parasti pie manis pienāk mani piektklasnieki ar tekstu „skolotāj, Bergmanis ir skolā!” Patiesībā tas ir liels notikums – gan skolēniem, gan skolotājiem, jo nu negadās te satikt tik pazīstamus cilvēkus! Un, ja runā tāds cilvēks, ir pavisam savādāk, ja to pat informāciju stāsta priekšmeta skolotājs! Manuprāt, ļoti būtiski bija, ka šī stunda paralēli vēstures tēmai bija sasaitīta ar tādām cilvēciskām lietām kā ticība un izvēles iespēja. Ar savu enerģisko un pozitīvo stāstījumu viņš neatstāja skolēnus vienaldzīgus un aizdomāties  lika noteikti ikvienam!

Stundas laikā paskatoties uz astotās klases skolēniem, kas klusi un nenovērsušies klausījās Raimondā Bergmanī, un ieklausoties bērnu iespaidos pēc stundas, viens man ir skaidrs – šādas un līdzīgas tikšanās vajag biežāk, jo dažkārt viens, varbūt pat ne tik nozīmīgs, vārds vai teikums, spēj izmainīt gan attieksmi, gan daļēji arī domāšanu! Bērni ir zinātkāri, un vienmēr viņi alks pēc kaut kā jauna, neredzēta un nedzirdēta! Iespējams, ka šoreiz viņi par maz jautāja, iespējams, ka par maz iesaistījās sarunā, bet ne jau dien’ dienā notiek šādas tikšanās, lai droši mestos komunikācijā ar ikkatru! Un ja tagad atceros savu pašu pirmo stundu pie toreiz klusajiem un mazliet kautrīgajiem astotajiem, noteikt vairs neatpazītu nu jau drošos, atraktīvos un vienmēr zināt gribošos jauniešus! 🙂

Es negribētu piekrist, ka šādā veidā, kad iespējamās bērnu autoritātes vada kaut vai vienu aizraujošu stundu, skolēniem sāk šķist, ka savi skolotāji ir garlaicīgi un ne tik interesanti. Te patiesībā varētu runāt par skolotāja profesijas prestižu, gan par skolotāja vietu sabiedrībā, bet tas jau ir cits stāsts!

Ir ļoti būtiski, kas informāciju pasniedz un kā mēs tajā ieklausāmies.  Tādēļ joprojām tā ir neatrisināta mīkla priekš manis – viena un tā pati informācija, dažādi stāstītāji, un gala rezultātā tik atšķirīgi uztverta un saglabāta informācija.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s