Draudzīgās baktērijas LU profesora Indriķa Muižnieka vadībā

Šodien manā Rīgas Mežciema pamatskolā bija jūtams pacilājums, īstena svētku sajūta! Bērni ar nepacietību skolā gaidīja “Iespējamās Misijas nedēļas” viesus. Bioloģijas stundu 7. klasei vadīja Latvijas Universitātes zinātņu prorektors un Bioloģijas fakultātes profesors Indriķis Muižnieks!

Bērni sen nebija gaidījuši stundu ar tādu sajūsmu un pacilājumu. Viņiem interesē daba un viss dzīvais mums apkārt – jo tā ir mijiedarbībā ar mums pašiem. Šodien stundā bērni mācījās par dzīvo dabu, kuru ar acīm nevaram saskatīt – par baktērijām! Šī stunda noteikti paliks viņu atmiņās, gan tāpēc, ka tas bija kaut kas jauns un vēl arī interesanti pasniegts.

Bērniem tāpat kā mums visiem patīk dažādība, bet neapmierina rutīna un vienmuļš darbs. Bērni ir zinātkāri, un viņi grib zināt, taču bieži negrib pielikt paši savas pūles. Tāpēc skolotāja lielais uzdevums ir ieinteresēt un rosināt  skolēnus pašus darboties, jo tikai ar pašu neatlaidīgu darbu ir iespējams sasniegt izvirzītos mērķus. Šāda mācību stunda Latvijas Universitātes profesora vadībā bērnos noteikti radīja pārdomas par bioloģijas plašumu un tās nozīmi mūsu ikdienā.

Labs joks un trāpīgs salīdzinājums bija šodienas bioloģijas stundas neatņemama sastāvdaļa un tās ir nianses kas bērnus “aizķer”. Ir ļoti svarīgi ko mēs mācamies, jo to taču mēs daram ar konkrētu mērķi. Taču ne mazāka nozīme ir tam kādā veidā mēs jauno informāciju “sagremojam” – tieši tas lielā mērā ietekmē to – kā saprotam, sasistematizējam sev pieņemamā veidā un noglabājam sev labi zināmā vietā, lai pēc vajadzības šo informāciju atkal varam pielietot.

Darbs skolā nedrīks būt rutīna ne skolēniem ne pašiem skolotājiem. Mainās laiks un mums visiem jāmainās tam līdzi. Šādas stundas sabiedrībā zināmu cilvēku vadībā ir kā atsvaidzinājums gan bērniem, gan arī pašiem skolotājiem, kad atkal un atkal varam smelties iedvesmu turpmākam darbam.

Inese Pelnēna Iespējamās Misijas bioloģijas skolotāja

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s