Synergies Workshop, New York City

Synergies Workshop, New York City

„Kā skolas var ietekmēt un mainīt skolēna dzīvi!?”

How teachers and schools can change the life trajectory of their students.

Synergies Workshopir pirmais  globālais Teach for all rīkotais mītiņš, kas apvieno dalībniekus no visām tīkla dalībvalstīm. Katrā valstī programmas darbojas mazliet atšķirīgi, jo arī situācijas izglītības jomā ir dažādas.

Apmeklējam dažādas skolas,  pārrunājot redzēto ar pārējiem dalībniekiem ik brīdi galvā rosās domas un idejas par to, ka „pārmaiņas” skolās IR iespējamas! Ne Latvijā, ne kādā citā valstī nozīmīgas izmaiņas izglītībā un sabiedrības viedoklī par izglītību netiek uzburtas ar burvju nūjiņu! Skolai, ko veido skolotāji, skolēni un viņu vecāki,  ir vajadzīga vienota nostāja izglītības izpratnē – vīzija mācību procesam, tātad skolēniem, lai būtu skaidri saprotams, uz kurieni tos vest. Manuprāt, tikai mazākā daļa skolas var lepoties ar vīziju par tās veicamajiem uzdevumiem.

Simtiem skolēnu un desmitiem skolotāju vienā skolas ēkā– tas ir izaicinājums  ne tikai Latvijā, tas ir izaicinājums visā pasaulē! Kā šos cilvēkus aizvest vienotā virzienā?

Manuprāt, lai skola strādātu ar panākumiem, skolotājs ir viens no svarīgākajiem komponentiem! Redzot dažādas skolas Ņujorkas un Ņūdžersijas štatos, ir daudz vērojumu pārdomām.

Visi bērni grib būt gudri, veiksmīgi, laimīgi utt – visi bērni grib mācīties! Un tas nemainās ne Latvijas ne Eiropas, Āzijas un visas pasaules mērogā. Ļoti atšķirīgas ir skolēnu iespējas skolas pieejamībā, taču pamatiezīmes skolēnu, skolotāju vajadzībām ir ļoti līdzīgas! Skolām Latvijā ir nopietni jādomā – kā piesaistīt skolēnus, ko viņiem piedāvāt, kā noturēt vēlmi mācīties?!

Paldies par iespēju, Teach for all, Sinergies Workshop – redzēt, dzirdēt un saprast!

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s