Negulētas naktis

Mārtiņš Bērziņš

Ir diezgan grūti noturēt entuziasmu un apziņu, ka visiem bērniem ir vajadzīgs vislabākais skolotājs. Jo īpaši brīžos, kad redzi, ka kolēģis mierīgi 15:00 aizslēdz kabineta durvis un nākošajā dienā 8:30 atslēdz tās, stāstot par to, ka vadības izdomājusi atkal lietas, kas nestrādās un vispār izdomātas tikai, lai mums būtu ar ko nodarboties. Vēl viņš/viņa komentē, ka skolēnu rezultāti ir normāli kaut 35% klases ir nesekmīgi, bet no 28 skolēniem tikai vienam ir 8 balles. Ja kaut ko iebilsti, viņš atbild, ka šajā mikrorajonā ir skolēni no nelabvēlīgām ģimenēm, tāpēc viņiem galvas ir lēnākas.

Tomēr bērnu rezultāti ir tieši proporcionāli no ieguldītā darba. Šodien bijām Waverley School Birmingemā. Runājot ar direktoru (kurš pats ir tās skolas absolvents), atklājās, ka viņi ir bijuši viena no vājākajām skolām valstī, bet šobrīd viņi ir 1.vietā (noteiktā reitingā). Valsts uzstādījums bija, ka skola būs veiksmīga, ja 18% skolēnu sasniegs A-C līmeņus 5 gala eksāmenos. Šobrīd rezultāts ir 100%. Direktors ir pārliecināts, ka jebkurš var iemācīties, viņa vārdiem: “visi (bērni) piedzims ar smadzenēm, svarīgākais ir, ko mēs (pieaugušie) ar viņām darām.”

Kā viņi to iespēja!? Īsumā: skola ir atvērta arī sestdienās, kad visiem skolēniem ir obligāti jāapmeklē stundas un citas aktivitātes; skolotāji vienoti strādā, integrējot citus priekšmetus savējos, piemēram, kad literatūrā mācās par Šekspīru, informātikā veido mājas lapu par Šekspīru – tādā veidā mājas lapas veidošana kļūst jēgpilnāka, nevis tikai par kaķiem, suņiem un hobijiem. Runājot ar skolotājiem, atklājās, ka viņi strādā citreiz līdz pat 1:00 naktī skolā, ja nepieciešams sagatavot skolēnus pārbaudījumiem vai nepieciešams sagatavoties rītdienas nodarbībām. Kopā ar vecākiem strādā pie mājas darbu pildīšanas, skolas apmeklējuma un uzvedības ievērošanas.

Ja enerģija tiek ieguldīta skolēnos, tā nekur nepazūd!

Advertisements

2 thoughts on “Negulētas naktis

  1. kāds gudrs vīrs to jau ir pierādījis – enerģija nezūd un nerodas no jauna, tā tikai pārvēršas no viena enerģijas veida citā! Un skolā, darbā ar skolēniem, par to pārliecinājos par visiem 100%! 😉

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s