Baltimora – ideja IM ietekmes palielināšanai skolēnu vecāku vidū

Linda Beķere

Tikšanās ar Teach for All absolventiem un Teach for America dalībniekiem un absolventiem viennozīmīgi ir piepildījušas manas cerības iegūt iedvesmu savam turpmākajam darbam Latvijā, jo īpaši Iespējamās misijas ietekmes paplašināšanai.

Baltimorā man bija iespēja apmeklēt Liberty Elementary School, kur skolas direktors ir Teach for America absolvents. Skolā redzēju daudz lielu un mazu lietu, kuras noderēs manam turpmākajam darbam, taču īpaši mani iedvesmoja šīs skolas darbs ar vecākiem un spēja iesaistīt vecākus mācību procesā. Skolā katrā klasē, kā skolotāja palīgi, brīvprātīgi darbojās 2-3 skolēnu vecāki, palīdzot tiem bērniem, kuriem ir kādas mācīšanas grūtības, kuriem ir nepieciešami papildus paskaidrojumi veicamajam darbam, un palīdzot skolotājam sagatavot klasi mācību darbam. Ar brīvprātīgo vecāku palīdzību skolotājs klasē veiksmīgi varēja īstenot diferencētu mācīšanos, kas ir izaicinājums, kuram aizvien veiksmīgākos risinājumus meklē skolotāji Latvijā. Šobrīd gan man nav gatavs risinājums, kā veiksmīgi attīstīt vecāku brīvprātīgo darbu Latvijas skolās, bet par to ir vērts domāt.

Un ne tikai attīstot vecāku brīvprātīgo darbu skolās, bet arī vispārīgi būtu vērts domāt par to, kā katra skola varētu vairāk iesaistīt savu bērnu vecākus, lai arī kāda būtu viņu nodarbošanās, kvalitatīvas izglītības nodrošināšanai. Lai nav tā, ka vecāks bērnu atdodot skolai noņem atbildību no sevis. Lai sasniegtu maksimāli labāko rezultātu ir jābūt iesaistītām un atbildīgām visām pusēm –skolai un skolotājiem, vecākiem, bērniem un valdībai, visiem ir jārīkojas kopīga mērķa īstenošanai.

Advertisements

2 thoughts on “Baltimora – ideja IM ietekmes palielināšanai skolēnu vecāku vidū

  1. Diemžēl es arī redzu, ka Latvijā atdeve, ko pieaugušie var saņemt par darbu noteiktā laikā/ stundā ir tāda, kas spiež strādāt daudz. Vismaz 40h nedēļā. Tas nedod daudz vaļas brīvprātīgajam darbam.

    Šis laika jautājums arī ir centrālais, ja mēs vēlamies iesaistīt vecākus bērnu izglītošanas jautājumos. Ticu, ka vecāki varētu būt atsaucīgi uz Savu bērnu apmācīšanu, ārpusstundu aktivitātēm, kas veltītas bērnu izaugsmei.

    Piemēram, kopīgi tematiski pasākumi skolās (ja tās atrodas tuvu dzīvesvietai).

    Gaidīšu ziņas par to, kas notiek šīs idejas sakarā.
    J.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s