Vecāki saviem bērniem liek atzīmes

Dana Kalniņa

Kopā ar 10. klasi bijām mācību ekskursijā uz Latvenergo energoefektivitātes centru. Balstoties uz to pieredzi, viņiem bija jāveic energoefektivitātes projekts savas mājsaimniecības ietvaros. Skolēni veica pētījumu un izstrādāja ieteikumus elektroenerģijas taupīšanai mājās. Secinājumus un ieteikumus pārrunāja ar vecākiem. Ieguldīto darbu un rezultātus, balstoties uz viņiem dotajiem kritērijiem, izvērtēja vecāki un ielika saviem bērniem atzīmi!

Nosūtīju vecākiem materiālu, kurā iekļauts projekta mērķis, uzdevums, projekta rezultāts, vērtēšana, vērtēšanas kritēriju, punktu tabulu, pēc kuras skolēniem liek atzīmi, piemēru ar vērtēšanu, tabulu, kur vecāki raksta punktus un atgriezenisko saiti. Beigās vecāki izteica viedokli, vai vēlas piedalīties arī turpmāk savu bērnu darbu vērtēšanā.

2 vecāki ielika tikai punktus, pārējie sniedza arī komentāru. Kopumā vērtējumi svārstās no 6 – 10 ballēm. Vecāki ir vērtējuši ļoti korekti un es teiktu – stingri pat ar cipariem aiz komata un attiecīgu komentāru.

Lielākā daļa vecāku ir atzīmējuši, ka gribētu piedalīties sava bērna vērtēšanā. Viena mamma minēja, ka “nē, jo ir ļoti grūti būt objektīvai”;  divi nav minējuši iemeslu. Citi komentāri:

“Bija ļoti interesanti. Patika, ka iesaistījās visa ģimene. Pati uzzināju daudz ko jaunu un arī sen aizmirstu lietu. Labprāt piedalītos arī turpmāk.”

“Jā, mūsu ģimene ieguva no šī mājas darba. Aija ieteica mums priekšlikumus, par kuriem nebijām iedomājušies un, tos ievērojot, tiešām samazināsies elektro enerģijas izmantošana. Ieteica arī kā pareizi izvēlēties elektro ierīces.”

“Jā, jo tad ir iespēja pavadīt nedaudz vairāk laika kopā”

“Jā, jauna un interesanta pieredze”

u.c.

Mana pirmā pieredze. Turpināšu meklēt jaunas sadarbības iespējas ar vecākiem.

Advertisements

One thought on “Vecāki saviem bērniem liek atzīmes

  1. Šīs idejas trūkums, manuprāt, ir tas, ka bērni mēdz nākt no ļoti dažādām ģimenēm un nebūtu īsti labi nostādīt bērnu neērtā situācijā tāpēc, ka viņa vecāki ir alkoholiķi un viņiem vispār nekas neinteresē vai arī tāpēc, ka vecāki ir ārzemēs un bērnu audzina cilvēki, kurus bērnam nav īpašas vēlmes apgrūtināt.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s