Pārdomas par Synergies Global Alumni Workshop 2012

Sandris Rakauskis

Šobrīd otro dienu esmu Londonā. Iedvesmots, gandarīts un uzrunāts. Šonedēļ šeit tiekas mērķtiecīgi un ambiciozi jaunieši no visas pasaules, kas deg par kvalitatīvu izglītību ikvienam skolēnam ne tikai savā valstī, bet arī pasaulē. Šī ir ne tikai lieliska iespēja iepazīt līdzīgi domājošus jauniešus no visas pasaules, bet arī izprast citu valstu izaicinājumus izglītības sfērā. Tā ir iespēja veidot kontaktus un iedvesmoties no citu jauniešu pieredzes.

Šonedēļ katrs no dalībniekiem attīstīs vai pilnveidos savu personīgo pārmaiņu teoriju, kas palīdzēs arī apzināties savu dzīves aicinājumu. Tālāk seko piezīmes no mana atziņu pūra, ko esmu ieguvis divās dienās un kas man šķiet būtiskas:

1. Par skolu kā iestādi:
* Skolas bieži vien ir kā rūpnīcas, kas ražo masveidā viena veida produkciju- tas neiet kopā ar mūsdienu dzīvi. Skolai ir jābūt vērstai uz katra skolēna kā personības individuālu pilnveidošanu un attīstīšanu.
* Skolas videi ir jābūt tādai, kurā skolēni, vecāki un skolotāji katru dienu atklāj kaut ko jaunu ne tikai par sevi, bet arī par citiem, kas ir līdzās. Skola ir vieta, kur ikviens var būt tāds, kāds patiesībā viņš ir.
* Līderis + spēcīga vīzija= garants efektīvai un produktīvai skolas attīstībai

2. Skolotāja uzdevums:
* Ideāls, ko sasniegt ar saviem skolēniem: zina (ne tikai kaut ko, bet arī zina kā kaut ko sasniegt) + prot domāt + līderības prasmes (uzdrošināšanās uzņemties atbildību)= panākumu atslēga nākotnei
* Ir ļoti būtiski iedot skolēnam pārliecību, ka viņš var. Pārliecība ir lipīga- skolēns var to nodot cilvēkiem, kas viņam ir līdzās.
* Skolotāja uzdevums: ticēt ne tikai saviem skolēniem, bet ticēt arī sev.
* Skolotāji darbā izdeg, jo savu enerģiju patērē liekās darbībās, kas nav tieši saistītas ar savu darbības vīziju un vērtībām. Apzinies savu vīziju un balsties savā darbā uz to.

3. Personīgai izaugsmei/atklāsmei:
* Ja Tu būsi Tu pats, tad ikviena domstarpība, konflikts vai nesaprašanās ar citiem atrisināsies.
* Fizisks darbs un būšana pie dabas saliedē kopā cilvēkus, individuāli- dziedē un atjauno.
* Spēcīgu iedvesmu mainīties sniedz vide, kurā ir iespējams uzzināt kaut ko jaunu ne tikai par sevi, bet arī par citiem, kas Tev ir līdzās.
* Ikvienam ir būtiski saprast, kas ir viņa dzīves aicinājums. (Katram ir tāds). Pirmais solis ceļā sava aicinājuma izprašanai: atbildēt pašam sev uz jautājumu „Kas Tu esi?” (Atbildei ir jābūt vienai un tai pašai gan prāta, gan sirds, gan dvēseles līmenī.)

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s