Iespējamās misijas vēstnieki piedalās Synergies Global Alumni Workshop 2012

Inese Pelnēna, Iespējamās misijas Vēstnieku kustības vadītāja par pieredzi Synergies Global Alumni Workshop 2012 un Teach First desmitās jubilejas konferencē Challenge 2012, Londonā

Iespējamā misija ir partneris starptautiskā organizāciju tīklā Teach for All, kas apvieno 25 līdzīgas organizācijas visā pasaulē. Septembrī kopā ar trīs Iespējamās misijas Vēstniekiem devos uz Synergies Global Alumni Workshop 2012, Londonā. Tā ir iespēja veidot kontaktus, mācīties un iedvesmoties no citu pieredzes.

Nedēļas garumā konferences dalībnieki dalījās pieredzē un izvirzīja ambiciozus mērķus Vēstnieku ietekmes paplašināšanai, nozīmīgi mainot skolēnu dzīves katrs savā klasē, pilsētā, valstī – tā pamazām ietekmējot un mainot skolēnu dzīves visapkārt pasaulei. Konferencē gūtā pieredze, man kā kustības vadītājai, ļāva daudz skaidrāk apzināties Vēstnieku lomu Iespējamās misijas mērķu sasniegšanā.  Būtiski ir kopīga ticība vienotam mērķim un ticība tam, ka mērķis ir sasniedzams. Arī iepriekš par šo apgalvojumu neesmu šaubījusies, taču šīs nedēļas laikā es no jauna sajutu tā jēgu.

Nedēļas noslēgumā apmeklējām Lielbritānijas programmas Teach First 10. jubilejas konferenci “Challenge 2012“, kuras fokuss bija ne tik daudz svinēt padarīto, bet gan uzstādīt ambiciozus mērķus nākamajiem desmit gadiem. McKinsey pētījumā, par pasaules labākajām izglītības sistēmām, vadītājs Ser Michael Barber atkal un atkal uzsvēra, ka atslēgas pozīcija, lai nodrošinātu kvalitatīvu izglītību ir prasmīgs skolotājs. Tādēļ pastāv 25 organizācijas visā pasaulē, kurām ik gadu pievienojas arvien jaunas, lai skolās sāktu strādāt arvien vairāk prasmīgu skolotāju, attīstot izglītību kā vērtību.

Lai veicinātu izglītības kvalitāti un attīstītu izglītību kā vērtību ir nepieciešamas pārmaiņas visos izglītības līmeņos. Ik gadu skolās sāk strādāt arvien jauni programmas dalībnieki. Mēs lepojamies ar programmas Vēstniekiem, kuri turpina strādāt skolā un ietekmē arvien jaunu skolēnu dzīves arī pēc programmas absolvēšanas. Mēs lepojamies, ka Vēstnieki dod ieguldījumu darbojoties neformālajā izglītībā, zinātnē, metodisko materiālu un politikas veidošanā kā arī esot programmas Iespējamā misija darbinieki. Iespējamās misijas Vēstnieki ir dažādu jomu līderi, kuri īsteno savus mērķus, palīdzot īstenot programmas misiju izglītības sistēmā.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s